Zittauer Gebirge, Wandern, Zittau, Urlaub, Hotel, Ferienwohnung, Radwandern, Umgebindehaus

Velká rozmanitost na malé ploše

Toužíte na svých cestách objevovat a poznávat neobvyklé přírodní krásy? V Přírodním parku Žitavské hory se Vám to snadno splní. Navštivte nejvýchodnější německé středohoří a vychutnejte si jeho malebnou krajinu. Podívejte se pozorněji a spatříte „želvu“, „varhany“ nebo „konvičku na čaj“. Podivuhodně tvarované pískovcové skály okouzlí každého – zdatné chodce, rodiny s malými či většími dětmi i ambiciózní sportovce.

Dovolená bez hranic
Užijte si „nejčistší relaxaci“ v nejmladším přírodním parku Saska. Na Vaši návštěvu čekají půvabné lázně i malebné vesničky. V jižní části Horní Lužice naleznete skutečné kulturní a historické poklady, jakými jsou například historická města Žitava, Löbau a Herrnhut. V Trojzemí, kde se stýkají hranice České republiky, Německa a Polska, se přátelsky potkávají všechny tři národy. Chcete se seznámit s kulturou a kuchyní svých sousedů? Pak neváhejte vstoupit! Na otevřených cestách pro pěší i pro cyklisty na všechny hranice rychle zapomenete.

Cestování bez bariér
Krásné dny plné odpočinku mohou v Přírodním parku Žitavské hory strávit i lidé s omezenou pohyblivostí. Rádi Vám poradíme s dopravními prostředky, ubytováním, stravováním, pamětihodnostmi a turistickými stezkami.


Zittauer Gebirge, Tourismus Sachsen


Touristische Gebietsgemeinschaft Naturpark Zittauer Gebirge | Oberlausitz e.V.
Markt 1 | 02763 Zittau | Tel: +49 (0) 3583 - 75 21 39 | Fax: +49 (0) 35 83 - 75 21 61
info@zittauer-gebirge.com

Zittauer Gebirge, Tourismus Sachsen
Zittauer Gebirge, Tourismus Sachsen