Zittauer Gebirge, Wandern, Zittau, Urlaub, Hotel, Ferienwohnung, Radwandern, Umgebindehaus

Wielka różnorodność na małym obszarze

W Parku Krajobrazowym Gór Żytawskich z łatwością można dokonać szczególnych odkryć. W otoczeniu dziewiczej przyrody i wzdłuż błękitnej wstążki rzeki Mandau rozciąga się, czeskosaksoński 1000- letni krajobraz kulturowy. Charakterystyczną cechą Parku są współgrające ze sobą Góry Żytawskie, jezioro Olbersdorfer See, barokowe miasto Zittau oraz malownicze wioski z ich charakterystyczną zabudową ludową.

Odwiedzając niemiecką wschodnią część Gór Średnich, zachwycać się można otaczającym krajobrazem. Obojętne, czy jest się powolnym spacerowiczem, rodziną z mniejszymi i starszymi dziećmi, lub ambitnym sportowcem – nadzwyczajnie ukształtowane formy skalne piaskowca zachwycą każdego. Przypatrując się dokładniej w skałach rozpoznać można " Żółwia", "Organy" i "Imbryk".

Urlop bez ograniczeń 

W najmłodszym parku krajobrazowym Saksonii rozkoszować się można "pełnym odpoczynkiem" Spokojne kurorty i oryginalne wioski oczekują na ich odkrycie. W południowych Łużycach Górnych, w historycznych miastach jak Żytawa, Löbau znaleźć można prawdziwe klejnoty historii i kultury. Natomiast miejsce styku trzech krajów (trójstyk): Niemiec, Czech i Polski jest miejscem wzajemnego i przyjaznego spotykania się. Chcesz poznać kulturę i kuchnię naszych sąsiadów?  Oczywiście! Otwarte drogi dla pieszych i rowerzystów pozwalają zapomnieć o wszelkich granicach.

Podróżowanie bez barier

Ludzie z ograniczoną zdolnością poruszania się również mogą spędzić beztroski urlop i relaksować się w Parku Krajobrazowym Gór Żytawskich. Chętnie udzielamy informacji o możliwości korzystania ze środków lokomocji, zakwaterowania, gastronomii, miejsc godnych zobaczenia i wędrówek.

Zittauer Gebirge, Tourismus Sachsen


Touristische Gebietsgemeinschaft Naturpark Zittauer Gebirge | Oberlausitz e.V.
Markt 1 | 02763 Zittau | Tel: +49 (0) 3583 - 75 21 39 | Fax: +49 (0) 35 83 - 75 21 61
info@zittauer-gebirge.com

Zittauer Gebirge, Tourismus Sachsen
Zittauer Gebirge, Tourismus Sachsen